S mrazivými dny jsme se vydali za útulným teplem do obchodu specializovaného na prodej kamen a krbů :-) Velice příjemná a oboru znalá paní prodávající nám pro účel vytápění, velikost vytápěného prostoru i druh stavby doporučila dva typy kamen.

První vysoká a úzká kamna moderního typu, které se dají doplnit o akumulační cihličky. Tyto kamna jsou dnes velmi oblíbené a žádané… Naše představa však je něco vzezřením historičtějšího a tak nám byla představena kachlová krbová kamen Hein – Catania.

I tyto kamna je možné doplnit o akumulační cihličky, které se i po vychladnutí ohniště starají ještě několik hodin o příjemné sálavé teplo. Kamna nemají přívod externího vzduchu a proto je nutné jim při zatápění větrat, aby se mohly nadechnout. To nám však nedělá problém, větráme pořád :-).

Není úplně snadné si představit, zda budoucímu interiéru bude tento typ kamen slušet. Proto jsem vyfotila část stavby, kde by kamna měla být umístěna a udělala jsem rychlý návrh budoucího možného řešení.

Stěny chceme obložit dřevem (dub světlý), na podlahu přijde pravděpodobně kamený koberec, stropy bílé. Za kamny bude umístěná kamenná deska. Pohovka v návrhu je jen pro lepší představu.

Na výběr je 100 různých barevných odstínů glazury kachlí. V návrhu máme sice kachle zelené, ale shodli jsme se na nějaké světlé variantě.

Kamna se vyrábí na zakázku, je potřeba počítat s dodací lhůtou 8 týdnů. Ještě neobjednáváme, je potřeba si vše důkladně promyslet a zvážit další varianty.

Další možností by byla kamna typu Dolo, které jsou takovým “přechodem” mezi moderním a tradičním typem kamen. Jsou 0 10 cm vyšší než kamna Catalia ale působí na mne velmi příjemně…

No kdo ví, pro který typ se nakonec rozhodneme…

Dnes :-)
Kamna Catania, výška 1,3 m.
Kamna Dolo, výška 1,4 m

Komentáře nejsou povoleny